9. FAZ

Novi Festival Autića Zagreb održat će se u Zagrebu, Voćarska 71 10.06.2017. od 12 sati
Tko je tko

Novi članovi, predstavite se ovdje
Autić-putnik

Autić-putnik: najbolji mainline po svijetu
Naj autić

Izbor za najbolji mainline autić 2016. godine
Custom

Prerade die-cast modela
KK Autići

Klub kolekcionara "Autići", Osijek
Hot Wheels

Pregled Hot Wheels izdanja
348 GTS BBR

BBR Ferrari 348 GTS 1993 1/43, limited 10 pcs

Autor Tema: Izbor za najbolji mainline autić 2018  (Posjeta: 611 )

Offline He-Man

• Senior member
Odg: Izbor za najbolji mainline autić 2018
170018 « Odgovori #15 : 22 Veljača 2019 16:47 »
Uh, razumijem Te :) Evo, prošlo je tri dana kako sam obećao da ću korigirati svoju prethodnu listu, nakon Sinijevoga osvrta na istu. Tri dana sam vadio kutije, razgledavao konkurente... Baš je bila žestoka borba.
Kako i inače, po principu, dajem glas samo onim modelima, koje sam držao u ruci, žao mi je što nisam uspio uloviti više Matchbox-a, među njima ni aktualni i8, koji, barem na slikama, izgleda fantastično. Kako je prošle godine Matchbox, nakon opet par sušnijih godina, ponovno imao nekoliko sjajnih noviteta, bilo bi nepravedno da mu ne stavim koji model u najdražih pet. Pa sam, eto, stavio Ranchero, kojega sam uspio uloviti. Ni to nije nezasluženo, jer je autić, u najmanju ruku - zanimljiv. Da se poklopila konstelacija zvijezda pa da sam uspio uhvatiti i8, onda bio on bio moj izbor. No, kako se i dalje držim onoga svoga načela, nisam mu mogao dati glas.
Postoji 10 vrst ljudi... oni koji poznaju binarni sustav i oni koji ga ne poznaju.

Offline He-Man

• Senior member
170019 « Odgovori #16 : 22 Veljača 2019 16:50 »
Da, skup je SIKU. Serija 14xx je kod nas 40 kuna. U usporedbi cijene i kvalitete s Majorette od 15-20 kuna, ili neki majo Premium cars od 24-25 kuna, gube. Ne izvlače ih ni gume ne kotačima.
Postoji 10 vrst ljudi... oni koji poznaju binarni sustav i oni koji ga ne poznaju.

Offline He-Man

• Senior member
170020 « Odgovori #17 : 22 Veljača 2019 17:00 »
Žao mi je što, radi svojega principa, nisam mogao na listu staviti niti jedan Bburago 1/64. A prekrasni su. Ponadao sam se da ću, barem, moći staviti svoju zadnju Bburago akviziciju, prekrasnu tamno-crvenu 2014 Corvette Stingray. Pa sam si dao truda i našao njihove kataloge. Isti je autić izašao već 2017, ali u plavoj boji. Tako da ništa ni od toga. Ali autići su im stvarno - WOW. Nabavio sam ih desetak, na popustu u Kauflandu, po 15 kuna! :) I taj popust još uvijek traje, koliko sam vidio nedavno. I eto ti sada omjera cijene i kvalitete... toliko košta i svaki HW.

Offline Vava

• Global Moderator
  • Vrlo aktivan
170021 « Odgovori #18 : 22 Veljača 2019 19:50 »
Da, skup je SIKU. Serija 14xx je kod nas 40 kuna. U usporedbi cijene i kvalitete s Majorette od 15-20 kuna, ili neki majo Premium cars od 24-25 kuna, gube. Ne izvlače ih ni gume ne kotačima.
Tako nesto i ovde kosta ista serija, mozda mrvicu manje. Kad poredis cenu i kvalitet gube, ali kad gledas samo kvalitet kao takav, super su. Ima jos modela puno koje bi nabavio ali moram polako i jedan po jedan, inace je previse odjednom vise komada.

Offline He-Man

• Senior member
170022 « Odgovori #19 : 22 Veljača 2019 20:43 »
Tako nesto i ovde kosta ista serija, mozda mrvicu manje. Kad poredis cenu i kvalitet gube, ali kad gledas samo kvalitet kao takav, super su. Ima jos modela puno koje bi nabavio ali moram polako i jedan po jedan, inace je previse odjednom vise komada.

A jest, kako god okreneš, nisu loši. Ja ih, radi cijene, nisam ni gledao jako dugo vremena. Mislim da sam u zadnje dvije godine kupio samo plavi Porcshe 911 Carrera S, jer mi je nedostajala samo ta boja. Od ljeta naovamo sam ih kupio par komada, uglavnom BMW, a planiram još i Porsche Macan, kad ga ugledam negdje. Vjerovatno ću uzeti i Chiron, da stoji uz Veyrona :)

Offline Vava

• Global Moderator
  • Vrlo aktivan
170023 « Odgovori #20 : 22 Veljača 2019 20:51 »
A jest, kako god okreneš, nisu loši. Ja ih, radi cijene, nisam ni gledao jako dugo vremena. Mislim da sam u zadnje dvije godine kupio samo plavi Porcshe 911 Carrera S, jer mi je nedostajala samo ta boja. Od ljeta naovamo sam ih kupio par komada, uglavnom BMW, a planiram još i Porsche Macan, kad ga ugledam negdje. Vjerovatno ću uzeti i Chiron, da stoji uz Veyrona :)
U pravu si, što jadni Veyron da stoji sam umesto da ima društvo.   :fivety4:   :laugh1: