9. FAZ

Novi Festival Autića Zagreb održat će se u Zagrebu, Voćarska 71 10.06.2017. od 12 sati
Tko je tko

Novi članovi, predstavite se ovdje
Autić-putnik

Autić-putnik: najbolji mainline po svijetu
Naj autić

Izbor za najbolji mainline autić 2016. godine
Custom

Prerade die-cast modela
KK Autići

Klub kolekcionara "Autići", Osijek
Hot Wheels

Pregled Hot Wheels izdanja
348 GTS BBR

BBR Ferrari 348 GTS 1993 1/43, limited 10 pcs

Autor Tema: Restauracije i dorade  (Posjeta: 67912 )

Offline Bane NS

• Vrlo aktivan
(Nema naslova)
7758 « Odgovori #120 : 06 Prosinac 2007 15:57 »
Hemicuda,

Ne znam kako ti, ali ja kod restauracije najvise mrzim da farbam autic! Ma mogu satima da rasklapam i sklapam, da "podizem detalje", da doradjujem, pravim delove.. itd, ali farbanje me ubi.. gomila faza izmedju kojih moras da cekas  :zao: ..plus kad zajeb.s, moras buć nazad u nitro i sve ponovo  :zbunjen:

Imam 15tak modela koji cekaju na restauraciju samo zbog toga sto me mrzi da ih ofarbam.
E, kad ste takvi.. sve autice nosim sa sobom u grob!

HemiCuda

• Gost
(Nema naslova)
7761 « Odgovori #121 : 06 Prosinac 2007 16:06 »
Citat:
06.12.2007. 22:57 Bane NS napisao-la je:

Hemicuda,

Ne znam kako ti, ali ja kod restauracije najvise mrzim da farbam autic! Ma mogu satima da rasklapam i sklapam, da "podizem detalje", da doradjujem, pravim delove.. itd, ali farbanje me ubi.. gomila faza izmedju kojih moras da cekas  :zao: ..plus kad zajeb.s, moras buć nazad u nitro i sve ponovo  :zbunjen:

Imam 15tak modela koji cekaju na restauraciju samo zbog toga sto me mrzi da ih ofarbam.

Lakiranje je najbitniji dio kod restauracije modela, o tome koliko je model dobro polakiran ovisi krajnji rezultat restauracije. Zna mi se desiti da kad u seriji lakiram 3-4 autića jedan od ta 4 ispadne dobro a ostala tri katastrofa, nekako sam se pomirio sa time da nemam toliko vremena pa da "šibam" restaurirane modele kao na traci u tvornici. Bitno da su oni u ladici, a na restauraciju će već doći na red. Nekako to uzimam "easy", ako nisam zadovoljan krajnjim rezultatom, pobrusim to loše mjesto i polakiram nanovo a ako je cijeli ispao loše, natrag u nitro i ispočetka. Ipak, najviše me mrze "tup-tup" situacije, kada si super polakirao autić, lak se posušio i sklopio si ga natrag u jednu cjelinu i onda ti ispadne iz ruke i iskvrca se na čoškovima...

Offline Bane NS

• Vrlo aktivan
(Nema naslova)
7766 « Odgovori #122 : 06 Prosinac 2007 16:22 »
HemiCuda,

Uf.. to je stvarno najgore! A nije da mi se nije desilo  :zao:

Nikad nisam serijski odradjivao modele, jer ih nikad na lageru za restauraciju nisam imao vise od 3-4. I cesto sam se oko resavanja problema iste prirode dovijao na razlicite nacine. Nikad nisam imao sablon, vec sam radio kako mi padne na pamet u datom trenutku. Jedino to glupo farbanje mora da ide onako kako mora  :zbunjen:

Nego, sto se tice krpljenja rupa na karoseriji.. isprobavali smo onaj Revelov "Plasto". Mislim da radi pos'o! A..?

HemiCuda

• Gost
(Nema naslova)
7767 « Odgovori #123 : 06 Prosinac 2007 16:34 »
Citat:
06.12.2007. 23:22 Bane NS napisao-la je:

HemiCuda,

Uf.. to je stvarno najgore! A nije da mi se nije desilo  :zao:

Nikad nisam serijski odradjivao modele, jer ih nikad na lageru za restauraciju nisam imao vise od 3-4. I cesto sam se oko resavanja problema iste prirode dovijao na razlicite nacine. Nikad nisam imao sablon, vec sam radio kako mi padne na pamet u datom trenutku. Jedino to glupo farbanje mora da ide onako kako mora  :zbunjen:

Nego, sto se tice krpljenja rupa na karoseriji.. isprobavali smo onaj Revelov "Plasto". Mislim da radi pos'o! A..?

Ja sam maloprije imao tup-tup situaciju, pa se giodijev žuti jaguar opet kupa u nitru... :zid:

Nemam iskustva sa tim revellovim kitom.  Ja ti rabim onaj klasični dvokomponentni autokit. Onaj što fino miriše dok ga miješaš sa otvrđivačem...  :miga:

Offline Bane NS

• Vrlo aktivan
(Nema naslova)
7771 « Odgovori #124 : 06 Prosinac 2007 16:49 »
Hemi,

Sve te Revelove varijante mi u globalu uopste ne ulivaju poverenje, ali mislim da im je "Plasto" odlican.. bar za sada. Videcu kako ce se ponasati ubuduce!

HemiCuda

• Gost
(Nema naslova)
7773 « Odgovori #125 : 06 Prosinac 2007 16:57 »
Citat:
06.12.2007. 23:49 Bane NS napisao-la je:

Hemi,

Sve te Revelove varijante mi u globalu uopste ne ulivaju poverenje, ali mislim da im je "Plasto" odlican.. bar za sada. Videcu kako ce se ponasati ubuduce!

Iz iskustva znam kako se autokit ponaša, pa nisam ni išao isprobavati te neke druge varijante, a i autokita uvijek imam negdje doma barem jednu kanticu pa mi je onda nekako glupo kupovati nešto drugo.

DC-10

• Gost
(Nema naslova)
7779 « Odgovori #126 : 07 Prosinac 2007 00:34 »
to HemiCuda

Revell Plasto je dobar, ja ga koristim za makete, a na auticima ga nisam probao. Nije dvokomponentan, beli je, nemam mnogo zamerki. :smile:

to exception

Iz maketarskog iskustva, ja ne volim boje u spreju najvise zato sto tu ne mozes da kontrolises pritisak pod kojim radis, za razliku od airbrusha.

to all

Kako zamenjujete farove i stop svetla? Nasao sam jedan prastari Norev Renault 5 u 1/43. Detalji su daleko ispod onoga sto Norev danas radi ali je to jedna od stvari iz mog detinjstva, pa je zato i neprocenjiv. Nedostaje mu jedan far i jedno stop svetlo. Imao je plasticni deo umesto krova koji je neko od rodbine nekada davno unistio dok su mi bili u poseti :zao: ali to moze uz malo Plasto gita da se renovira i ne brine me. Vise me brinu far i stop svetlo.

Offline Bane NS

• Vrlo aktivan
(Nema naslova)
7796 « Odgovori #127 : 07 Prosinac 2007 07:21 »
Citat:
07.12.2007. 07:34 DC-10 napisao-la je:

to all

Kako zamenjujete farove i stop svetla?  Nedostaje mu jedan far i jedno stop svetlo. Imao je plasticni deo umesto krova koji je neko od rodbine nekada davno unistio dok su mi bili u poseti :zao: ali to moze uz malo Plasto gita da se renovira i ne brine me. Vise me brinu far i stop svetlo.

Imas neprocenjive srece, jer bas imam jednog takvog za delove.. odnosno ima te farove, a za krov ces se morati snaci jer ga ni ovaj nema!

DC-10

• Gost
(Nema naslova)
7801 « Odgovori #128 : 07 Prosinac 2007 11:21 »

Citat:
07.12.2007. 14:21 Bane NS napisao-la je:

Citat:
07.12.2007. 07:34 DC-10 napisao-la je:

to all

Kako zamenjujete farove i stop svetla?  Nedostaje mu jedan far i jedno stop svetlo. Imao je plasticni deo umesto krova koji je neko od rodbine nekada davno unistio dok su mi bili u poseti :zao: ali to moze uz malo Plasto gita da se renovira i ne brine me. Vise me brinu far i stop svetlo.

Imas neprocenjive srece, jer bas imam jednog takvog za delove.. odnosno ima te farove, a za krov ces se morati snaci jer ga ni ovaj nema!

Bane :klanjase:  :pljesce:

DC-10

• Gost
(Nema naslova)
7804 « Odgovori #129 : 07 Prosinac 2007 11:48 »
E sad imam jedno pitanje za sve. Gledam tockove na R5 i izgledaju kao igracka. Sad znam da ima firmi koji ih rade zasebno, ali se ne secam koje. Da li je neko probao da radi takvu zamenu u 1/43?

Offline Tom

• Vrlo aktivan
(Nema naslova)
9112 « Odgovori #130 : 25 Prosinac 2007 16:55 »
Što se kitanja tiče, mislim da je auto kit zahvalan, ali ponekad pregrub. Vrijedi nabavit neki finiji "maketarski". Lakovima iz spreja sam jednom farbao maketu. Iskustva su različita, što se mene tiče, jednom i nikad više. Air brush i dvokomponentni akril za prave aute (osim ponekad metalik zbog prekrupnog zrna), uz uvjet dobrog kompresora su zakon!!! Btw, razgovarao sam s jednim iskusnim lakirerom o toj problematici. Koliko su auto lakovi i lakiranje otišli daleko i koliko je tu finesa nisam ni pomislio...

Offline Disco Volante

• Global Moderator
  • Veteran na forumu
Zakovice
9977 « Odgovori #131 : 17 Siječanj 2008 14:38 »
Molio bih poštovane kolege s iskustvom u restauraciji modela u mj. 1:6x koji je najbolji način za ponovno spajanje karosarije s podvozjem,nakon uređenja unutrašnjosti autića?Da li šerafima ili može i lemilicom da kapnem malo lema na mjesto zakovice?Zahvaljujem!
"La vita è troppo corta per non guidare italiano"

HemiCuda

• Gost
(Nema naslova)
9978 « Odgovori #132 : 17 Siječanj 2008 15:09 »
Citat:
17.01.2008. 21:38 Disco Volante napisao-la je:

Molio bih poštovane kolege s iskustvom u restauraciji modela u mj. 1:6x koji je najbolji način za ponovno spajanje karosarije s podvozjem,nakon uređenja unutrašnjosti autića?Da li šerafima ili može i lemilicom da kapnem malo lema na mjesto zakovice?Zahvaljujem!

Preporučio bih ti super-ljepilo. Brzo steže i jako dobro drži.

Offline Disco Volante

• Global Moderator
  • Veteran na forumu
(Nema naslova)
9982 « Odgovori #133 : 17 Siječanj 2008 17:41 »
Citat:
17.01.2008. 22:09 HemiCuda napisao-la je:

Citat:
17.01.2008. 21:38 Disco Volante napisao-la je:

Preporučio bih ti super-ljepilo. Brzo steže i jako dobro drži.

Hvala,naime svojevremeno sam pokušao lijepiti univerzalnim ljepilom,ali rezultat nije bio baš estetski najbolji.Što se tiče spajanja lemljenjem,mislio sam da bi moglo upaliti da se kapne malo na mjestu bivše zakovice,ali nisam siguran bi li se lem dobro primio na glatko metalno dno.
"La vita è troppo corta per non guidare italiano"

Offline big zed

• Global Moderator
  • Senior member
(Nema naslova)
9985 « Odgovori #134 : 18 Siječanj 2008 01:45 »
to disco volante

da, super ljepilo ali uzmi u gel obliku a ne tekući jer ti tekući se voli razbježati pa može ti nešto i uništiti a i gel je ipak masa pa bolje drži dva komada željeza. Ja koristim od UHUa  super glue pa ako trebaš ja ti ga uzmem jer tu blizu posla je art shop koji ga ima.Btw mislim da ću ti imati jednog Ferraria 250 gto uskoro  jer sam pronašao kotače pa dok to složim..