9. FAZ

Novi Festival Autića Zagreb održat će se u Zagrebu, Voćarska 71 10.06.2017. od 12 sati
Tko je tko

Novi članovi, predstavite se ovdje
Autić-putnik

Autić-putnik: najbolji mainline po svijetu
Naj autić

Izbor za najbolji mainline autić 2016. godine
Custom

Prerade die-cast modela
KK Autići

Klub kolekcionara "Autići", Osijek
Hot Wheels

Pregled Hot Wheels izdanja
348 GTS BBR

BBR Ferrari 348 GTS 1993 1/43, limited 10 pcs

Autor Tema: Restauracije i dorade  (Posjeta: 57580 )

Offline Bane NS

• Vrlo aktivan
Restauracije i dorade
95 « : 22 Kolovoz 2007 07:21 »
Uz dozvolu Svevisnjeg otvorih novu temu!

Mislim da je ova tema korisna i da ce zaziveti  :smile:  

Cesto dobijem od klinaca, komsija, drugara,.. autice kojima su se oni igrali kad su bili mali. Neki su ocuvani a neki manje. Isto tako cesto obilazim buvljake (sto bih i vama predlozio) i tamo nalazim veoma zanimljive modele u svim razmerama, one koji se vise ne proizvode i nema ih da se kupe, pa cak i veoma retke i vredne modele (recimo: Ruse, stare Mecboks i Mazoret, stare Buragove, pa cak i Frenklin Mint!) za smesnu cenu. Ponekad ih nadjem i u mint stanju, ali veci je broj onih kojima je potrebna RESTAURACIJA! Tako sam i ja poceo da se bavim istom! Neretko sam nailazio na 2-3 ista modela i kasnije ih sklapao u jedan ceo (ono sto ostane super je za rezervne delove; tockovi, gume, retrovizori, antene..).
 Verujem da ste se svi susretali sa problematikom restauracije, pa cak i oni koji kupuju iskljucivo nove modele, jer se neretko desi da kupis nov model u radnji, a fali mu neki deo (nekad hoce da ti izadju u susret i zamene ti model ispravnim, nekad ne)! Zakljucak: evo mesta gde cemo se savetovati, pitati, predlagati.. na temu restauracije.

Drugi deo teme vise je u fazonu maketarstva: DORADA, "sminkanje", farbanje, pretvaranje "obicnih" modela u trkacke,.. itd.
Znam da se ovome mnogi kolekcionari protive, ali ima i onih drugih koji to vole. Neko (ne znam tacno ko i izvinjavam se) je rekao da se ovim ludim Hobijem bavi iz ljubavi, a ne da bi se "povinovao nepisanim sterilnim pravilima kolekcionarstva", stoga otvaram i ovu temu "dorada", prakticno u okviru teme restauracija!

Pisite Vasa misljenja, zapazanja, predloge, savete, zakljucke, pitanja..
E, kad ste takvi.. sve autice nosim sa sobom u grob!

Offline Bane NS

• Vrlo aktivan
(Nema naslova)
98 « Odgovori #1 : 22 Kolovoz 2007 07:43 »
2 Lukarlo

Nikad se ne zna! Mozda se bas zateknes na buvljaku i ugledas model koji trazis, a potrebna mu je restauracija.. onda ces se sigurno obratiti ovim stranicama!

Offline big zed

• Global Moderator
  • Senior member
(Nema naslova)
104 « Odgovori #2 : 22 Kolovoz 2007 09:01 »
To bane

Da ja sam kriv i odgovoran (djelomično) za kupnju autića na buvljaku - al vidim da ima i još nekih koji kupuju jer kad napravim drugi krug po placu više nema onih koj sam možda htio i uzeti ali kasnije ću. Oću figu - nema ih. Što se tiće restauracije ja sam, kao što i kolege već znaju ; za 100 % i već sam ih i poćeo raditi.  tome smo već polemizirali i 100 ljudi - 100 čudi, neki su za neki protiv. Ja ponavljam to je stvar svakog osobno kako on doživljava stvari oko sebe pa tako i autiće; jel su zguljeni, uništeni jel im fali nešto i sl.Kao  što rekoh ja sam za i predlažem međunarodnu suradnju u izmjeni dijelova, savjeta, slika  i ostalo. a sam već stavio par slika na bivšem forumu. Jel ima što kod tebe za vidjeti? Daj malo slika

Offline Bane NS

• Vrlo aktivan
(Nema naslova)
112 « Odgovori #3 : 22 Kolovoz 2007 12:52 »
2 Big Zed

Pa Ti si moj covek! Buvljaci su zakon! :smile:  :smile:  :smile:

Ovih dana bi trebalo da podignem fotic sa popravke (ako je uopste mogao da se popravi), tako da ce biti slika, nadam se. Naravno da sam za razmenu svega, zato i postoji ova tema. Imam ceo otpad automobila iskljucivo za delove, uglavnom 1:24, manje 1:18 i 1:43. Slobodno navedi koji te delovi zanimaju u bilo kojoj razmeri, pa cu pogledati i ako imam poslacu ti. Napravi spisak pa mi posalji na PM maketarstva, pa i ako trenutno nemam, mozda ga kasnije nabavim. Ja takodje tragam za nekim delovima, uglavnom od 1:43 jer mi je ona prioritet!

Offline He-Man

• Senior member
(Nema naslova)
129 « Odgovori #4 : 22 Kolovoz 2007 14:33 »
2 Bane

A pazi ovo: šta misliš da, kad već imaš toliko modela na furdi, da složiš neku dioramu furde iliti otpada i sl? Neki su maketari/diecasteri u zapadnoj Europi to već radili, ja sam se oduševio kad sam vidio. Potražit ću neke slike, pa stavljam...
Postoji 10 vrst ljudi... oni koji poznaju binarni sustav i oni koji ga ne poznaju.

Offline big zed

• Global Moderator
  • Senior member
(Nema naslova)
136 « Odgovori #5 : 22 Kolovoz 2007 15:15 »
To bane

Imam i ja hrpu 24, 18, i 43, i 6x mjerila za restauraciju s tim da mi ovi 24 i 18 služe samo za dijelove. 43 imam dosta starih polistila, mercurya, mebetoysa i sl koji stvarno vrijede. Ja ti prvo pošaljem popis auta koji su mi za dijelove a ne za restauraciju u 24 i 18. trenutno radim male 6x  i tu negdje mjerila

Offline Bane NS

• Vrlo aktivan
(Nema naslova)
147 « Odgovori #6 : 22 Kolovoz 2007 16:47 »
2 He Man

Super je ideja o diorami i vec sam razmisljao na tu temu, ali postoji jedan veeeliki problem: nemam mesta ni za modele, a kamoli za dioramu koja bi po mojoj ideji trebala biti siroka najmanje metar i po, i vise.. Uskoro se selim pa cu imati vise prostora :smile:

U svakom slucaju salji slike. Ideje su uvek dobrodosle!!!

Offline Bane NS

• Vrlo aktivan
(Nema naslova)
148 « Odgovori #7 : 22 Kolovoz 2007 17:03 »
2 Big Zed

Naprvicu i ja spisak modela sa kojih skidam delove i koje sam rad dati ako nekom trebaju, a posebno cu napraviti spisak delova koji mi fale.
Kad si vec spomenuo Politoys, imam dva modela za restauraciju:

1. 1-43 Alfa Romeo - Giulia TZ
 - fale mu prednji farovi, sve gume (tockove ima) i oba retrovizora. Sve to mogu nekako skrpiti ili napraviti, ali cekam ih u originalu.

2. 1-43 Porsche - 904 GTS
 - fale mu prednji farovi i retrovizor. Imam ga u Cararaminoj varijanti, ali ovom se SVE otvara!

Ako imas nesto od ovih delova, a ne treba ti, sacuvaj ih za mene.

.. sutra sledi tacan spisak onoga sto imam i onoga sto mi fali..

Offline Tom

• Vrlo aktivan
(Nema naslova)
211 « Odgovori #8 : 23 Kolovoz 2007 17:59 »
Hmmm, baš bih mogao i ja stavit koju fotku rez. dijelova. Možda nekom bude štogod od koristi.

Offline Bane NS

• Vrlo aktivan
(Nema naslova)
214 « Odgovori #9 : 23 Kolovoz 2007 18:33 »
Naravno, samo napred Kolega "rus". Obecao sam da cu napraviti spisak delova, ali nisam imao danas vremena za to. Bice uskoro!! Meni od ruskih delova fali:

1. za Ladu 2101: oba branika i zadnji levi far
2. za Mercedesa 230 Sl: oba branika, gume (tockove ima) i oba naslona za sedista.

Namontirao sam ja i branike i gume, ali nisu original..

Offline Tom

• Vrlo aktivan
(Nema naslova)
217 « Odgovori #10 : 23 Kolovoz 2007 23:24 »
to Bane NS

Nebih ti želio ulijevati lažne nade, ali moram pogledati možda branik(e) za 2101 imam. Ako i jesu negdje, trebalo bi im obnoviti "krom". Pa ako te zanima da ih potražim... Štop lampu viška sam ziher da nemam. Nažalost. Što se tiče rusa, meni pak fali prednja hauba za Moskviča. Javit ću točno koji model.

Offline Bane NS

• Vrlo aktivan
(Nema naslova)
267 « Odgovori #11 : 24 Kolovoz 2007 05:58 »
2 Tom

Za "Hrom" nije problem, super ako pronadjes branike! Za haubu moskvica ti trenutno ne mogu pomoci, bilo koji da je u pitanju! Od ruskih modela rezervne delove imam samo za Rusobalta C 24-40.

Offline Bane NS

• Vrlo aktivan
(Nema naslova)
324 « Odgovori #12 : 24 Kolovoz 2007 17:33 »
2 Big Zed i ostali

Mislim da je lakse da svako napise SAMO ono sto mu fali od delova i za cim traga, pa ako neko ima da ponudi deo, javlja se. Zapravo mi je mrsko popisivati sve sto imam u "rashodu".

Meni eto, pored onoga sto sam vec naveo da trazim, fale
RETROVIZORI za FORD F150 - Burago 1:21 (valjda sam potrefio razmeru)

Offline Bane NS

• Vrlo aktivan
(Nema naslova)
359 « Odgovori #13 : 25 Kolovoz 2007 05:34 »
2 Tom

Probao bih je umnoziti, samo ne znam gde da trazim te materijale!? Da li Revel proizvodi nesto od toga? Ovde za maketare ima samo revela. Reci mi kako se tacno zovu ti materijali i koliko otprilike kostaju? Ja imam neki revelov "plasto" ali ga nisam probao i zapravo ne znam cemu tacno sluzi.
Na kraju krajeva, ako i ne uspem da je umnozim, poslao bih ti je, pa ti probaj, uopste nije problem!!!

Offline big zed

• Global Moderator
  • Senior member
(Nema naslova)
366 « Odgovori #14 : 25 Kolovoz 2007 07:14 »
Bane, a i ostali, ovo je moj popis auti u 1/18 i 1/24 koji su za restauraciju, dijelove i sl. Neki bi se mogli i obnoviti ako se nađu dijelovi koji fale. Ako netko ima isti kao s popisa probat ćemo nešto složiti , razmijeniti..

1/18:

Merc 300 sl gullwing burago x 2
Ferrari Testa Rossa '57 burago
Ferrari testarossa '84 burago
Jaguar e type cabrio x2 burago
Porsche 911 model 993 cabrio burago
Porsche 911 model 996 coupe burago
Merc 500 k burago
Alfa Romeo 2300 monza burago
Chevy corvette '57 burago
Ford focus rally burago
Renault alpine rally burago on je 1/16
Ferrari 360 modena spyder HW
Lamborghini mursielago Maisto
Merc clk dtm

1/24:

Fer Testa Rossa '57 x 2 burago
Fer 288 GTO burago x 4
Fer F50 spyder burago
Fer 348 tb
Fer 308 gtb
Alfa 156 carab. burago
Fiat punto 1 burago
Merc 300 sl gullwing burago x3
Range rover serie 1 burago
Bugatti atlantiqe burago
Bugatti type 55
Citroen TA cv15
Porsche 911 993 cabrio burago
Porsc. 911 '88 burago x 2
Porsc 911 polistil
Fiat 127 polistil 1/25
Merc 500 sec burago
Fiat 500Bmw z8 maisto

Ostala mjerila kad naletim na sve jerbo su po milion kutija

Za sad evo vam jednog rusa, fali mu motor i zadnji branik...