9. FAZ

Novi Festival Autića Zagreb održat će se u Zagrebu, Voćarska 71 10.06.2017. od 12 sati
Tko je tko

Novi članovi, predstavite se ovdje
Autić-putnik

Autić-putnik: najbolji mainline po svijetu
Naj autić

Izbor za najbolji mainline autić 2016. godine
Custom

Prerade die-cast modela
KK Autići

Klub kolekcionara "Autići", Osijek
Hot Wheels

Pregled Hot Wheels izdanja
348 GTS BBR

BBR Ferrari 348 GTS 1993 1/43, limited 10 pcs

Autor Tema: 1:87  (Posjeta: 36165 )

Offline Siniweb

• Global Moderator
  • Veteran na forumu
    • Sinicars
(Nema naslova)
8338 « Odgovori #45 : 13 Prosinac 2007 03:59 »
Citat:
12.12.2007. 22:06 DC-10 napisao-la je:

Citat:
12.12.2007. 21:07 siniweb napisao-la je:

Citat:
12.12.2007. 19:09 DC-10 napisao-la je:

Koliko Cararame u 1/72, a ja kad sam resio ovde da kupim neku, nista sem Hummera ponegde :place2:

Nego, zanima me kakve su cene Herpa modela?

Autici su od 7-15 eura u prosjeku.

Hmmm, to i nije jeftino. Poredi cene sa Herpa katalogom. Uglavnom su 7 eura, osim kamiona

Sa, istina, ali zato svaku specijalni model kosta uzasno. to je sve normalno. tesko ih je dobiti ispod 5 eura cak i bez pakovanja, osim ako ih se nadje na buvljaku, ali tada obicno u losem stanju.
Npr. BMW-modeli u 1:87, svi kostaju 15 eura.

HemiCuda

• Gost
Kleinbahn Mercedes
8785 « Odgovori #46 : 18 Prosinac 2007 16:04 »
Autići koje ovdje predstavljam nisu nešto posebno, ne predstavljaju nekakve ekstra detaljne modele, ali su na putu da postanu raritet...

Riječ je o autićima Austrijskog proizvođaća HO željeznica Kleinbahn, riječ je o maloj firmi sa sjedištem u Beču koja je imala nekoliko dućana u većim gradovima u Austriji i sama je proizvodila sve potrebno za dioramu željeznice, od tračnica preko lokomotiva i vagona, mostova i zgrada itd.
Ovaj Mercedes je bio jedini model osobnih autića koji su proizvodili u više boja, ja sam u posjedu sveukupno 8 komada jer ih toliko stane na vagon, iako je boja bilo još nekoliko...
Nažalost, konkurencija i globalizacija su učinile svoje, a uprava tvrtke nije bila spremna na outsourcanje proizvodnje tako da ta tvrtka danas životari i pitanje je kada će se ugasiti...

Offline He-Man

• Senior member
(Nema naslova)
8886 « Odgovori #47 : 20 Prosinac 2007 16:47 »
Možda nekom od kolega i neće biti nova vijest, ali ja sam ostao iznenađen; danas sam u KTC-u u Sisku vidio Welly 1:87 modele u plastičnoj display kutiji s postoljem, po 13,99 kn. U ponudi su: Peugeot 407 met. sivi, MB A-klasa crveni,, MB SLK 350 met. sivi, TT roadster crni, Porsche 956 B crveni...

Možda bi koga od kolega zanimalo? :whistling:  :smile: Javite, dok ih ima...
Postoji 10 vrst ljudi... oni koji poznaju binarni sustav i oni koji ga ne poznaju.

Offline brum

• Senior member
(Nema naslova)
8890 « Odgovori #48 : 20 Prosinac 2007 23:59 »
Citat:
18.12.2007. 23:04 HemiCuda napisao-la je:

Autići koje ovdje predstavljam nisu nešto posebno, ne predstavljaju nekakve ekstra detaljne modele, ali su na putu da postanu raritet...
(Slika uklonjena.)
Riječ je o autićima Austrijskog proizvođaća HO željeznica Kleinbahn, riječ je o maloj firmi sa sjedištem u Beču koja je imala nekoliko dućana u većim gradovima u Austriji i sama je proizvodila sve potrebno za dioramu željeznice, od tračnica preko lokomotiva i vagona, mostova i zgrada itd.
Ovaj Mercedes je bio jedini model osobnih autića koji su proizvodili u više boja, ja sam u posjedu sveukupno 8 komada jer ih toliko stane na vagon, iako je boja bilo još nekoliko...
Nažalost, konkurencija i globalizacija su učinile svoje, a uprava tvrtke nije bila spremna na outsourcanje proizvodnje tako da ta tvrtka danas životari i pitanje je kada će se ugasiti...

Ako se ne varam i Mehanotehnika iz Izole (ex SFRJ) je u sklopu kompleta svojih željeznica proizvodila slične Mercedese, ali čini mi se da je to bio model Heckflose i naravno bili su plastični u raznim bojama.

brum, bruu, bruuum...!

Offline dmj

• Veteran na forumu
(Nema naslova)
8902 « Odgovori #49 : 21 Prosinac 2007 03:08 »
Citat:
20.12.2007. 23:47 HE-Man napisao-la je:

Možda nekom od kolega i neće biti nova vijest, ali ja sam ostao iznenađen; danas sam u KTC-u u Sisku vidio Welly 1:87 modele u plastičnoj display kutiji s postoljem, po 13,99 kn. U ponudi su: Peugeot 407 met. sivi, MB A-klasa crveni,, MB SLK 350 met. sivi, TT roadster crni, Porsche 956 B crveni...

Eh, da je stvarno 956 zanimalo bi me i te kako... :D No predmnijevam da je ipak 356 u pitanju...
Via Ciro Menotti 322

Offline guybrush

• Vrlo aktivan
(Nema naslova)
8922 « Odgovori #50 : 21 Prosinac 2007 07:39 »
Citat:

Porsche mene zanima, svejedno dali je 956ica i li 356ica. :smile:
Moja kolekcija > [l]http://s200.photobucket.com/albums/aa320/Guybrushr/Diecast/[/l]
potpisimg/guybrush.jpg

Offline He-Man

• Senior member
(Nema naslova)
8959 « Odgovori #51 : 22 Prosinac 2007 09:31 »
Citat:
21.12.2007. 10:08 dmj napisao-la je:

Citat:

Eh, da je stvarno 956 zanimalo bi me i te kako... :D No predmnijevam da je ipak 356 u pitanju...

Upsss :crven: Da, posrijedi je 356.
Postoji 10 vrst ljudi... oni koji poznaju binarni sustav i oni koji ga ne poznaju.

HemiCuda

• Gost
Kleinbahn Steyr 1491
9162 « Odgovori #52 : 27 Prosinac 2007 15:22 »
Proizvođać ovog kamiona je također Austrijski Kleinbahn

Offline bora2cv

• Vrlo aktivan
(Nema naslova)
9549 « Odgovori #53 : 06 Siječanj 2008 06:43 »
Juče sam kod jednog kolege kolekcionara video ovaj  Yugo u 1:87 i naravno, začudio se jer znam da ga ni jedan od meni poznatih proizvođača ne pravi. Jedini koji je postojao bio je 1:43 (ustvari je bio malo manji) od Aurometala iz Subotice a i to je bilo davno ...

Kolega mi je rekao da je ovaj Yugo napravio modelar - maketar iz Zagreba i da postoji još njegovih radova (kamiončić Fiat-Zastava 615)  ali nije znao ništa detaljnije.

Možda neko od vas zna nešto više, ja bih baš voleo da ga imam ...  
Sitnica po sitnica čini savršenstvo a savršenstvo nije sitnica ...

Offline Disco Volante

• Global Moderator
  • Veteran na forumu
(Nema naslova)
9556 « Odgovori #54 : 06 Siječanj 2008 13:37 »
to Bora2cv:

Baš sam neki dan čitao na nekom forumu o tome,ali da me ubiješ ne mogu se sjetiti gdje..možda na maketarima.hr ili...Sjećam se samo da se čovjek zove Dražen Bijelić,iz Zagreba je,vozi tramvaj,a hobi mu je skupljanje modela tramvaja i ima pozamašnu kolekciju.Takodjer,napravio je i dotične modele.Upiši nj.ime i prosurfaj,možda naletiš na nešto više. :palac:
"La vita è troppo corta per non guidare italiano"

Offline big zed

• Global Moderator
  • Senior member
(Nema naslova)
9579 « Odgovori #55 : 07 Siječanj 2008 01:47 »
to bora

sad sam vidio da tražiš yugića u 1/87 ja sam ih vidio na danima željezničara (pogledaj post 6636 ima i slika) i poznajem nekog ko poznaje tog što radi te male makete yugića pa ću se raspitati kako doći do njega....

Offline bora2cv

• Vrlo aktivan
(Nema naslova)
9624 « Odgovori #56 : 08 Siječanj 2008 09:16 »
Citat:
07.01.2008. 08:47 big zed napisao-la je:

to bora

sad sam vidio da tražiš yugića u 1/87 ja sam ih vidio na danima željezničara (pogledaj post 6636 ima i slika) i poznajem nekog ko poznaje tog što radi te male makete yugića pa ću se raspitati kako doći do njega....

2 Disco Volante & big zed

Hvala na informacijama o yugiću 1:87, posebno je pomoglo ime. Posle malo pretraživanja
video sam da taj Dražen Bijelić pravi makete tramvaja i vozova a onda sam se setio da je
on sa svojim maketama bio na našoj berzi modela pre oko dve godine kao gost naših
železničkih maketara. Čak sam i razgovarao sa njim, makete su mu odlične ali mislim da
tada nije bilo tog yugića, bar ga se ne sećam.

Za 1:87 yugić nije ništa hitno, ako se pojavi javite mi pa ćemo se dogovoriti o plaćanju
i preuzimanju.
Sitnica po sitnica čini savršenstvo a savršenstvo nije sitnica ...

Offline Disco Volante

• Global Moderator
  • Veteran na forumu
(Nema naslova)
9634 « Odgovori #57 : 08 Siječanj 2008 12:43 »
Citat:
08.01.2008. 16:16 bora2cv napisao-la je:

Citat:
07.01.2008. 08:47 big zed napisao-la je:

to bora

2 Disco Volante & big zed

Hvala na informacijama o yugiću 1:87, posebno je pomoglo ime. Posle malo pretraživanja
video sam da taj Dražen Bijelić pravi makete tramvaja i vozova a onda sam se setio da je
on sa svojim maketama bio na našoj berzi modela pre oko dve godine kao gost naših
železničkih maketara. Čak sam i razgovarao sa njim, makete su mu odlične ali mislim da
tada nije bilo tog yugića, bar ga se ne sećam.

Za 1:87 yugić nije ništa hitno, ako se pojavi javite mi pa ćemo se dogovoriti o plaćanju
i preuzimanju.

Drago mi je da sam bio od pomoći barem malo! :palac:
"La vita è troppo corta per non guidare italiano"

Offline Siniweb

• Global Moderator
  • Veteran na forumu
    • Sinicars
(Nema naslova)
9655 « Odgovori #58 : 08 Siječanj 2008 17:02 »
Citat:
06.01.2008. 13:43 bora2cv napisao-la je:
(Slika uklonjena.)

Kolega mi je rekao da je ovaj Yugo napravio modelar - maketar iz Zagreba i da postoji još njegovih radova (kamiončić Fiat-Zastava 615)  ali nije znao ništa detaljnije.

Možda neko od vas zna nešto više, ja bih baš voleo da ga imam ...  

Evo jos jdean link sa slikama.
http://www.87thscale.info/Drazen.htm

Bome i meni bi se svidjao takav jedan mali 1.87 Yugo, ali pitanje je koja mu je cijena...

Offline isporcic

• Veteran na forumu
(Nema naslova)
12529 « Odgovori #59 : 21 Travanj 2008 00:56 »
MCW je izdao serije 1:87 modela.
Inače znamo tko radi za izdavače tipa Atlas ili Hachette ili MCW (taj web shop ima svoja izdanja) ali ovaj put ne znam proizvođača, baš su me iznenadili sa Peugeotima. :smile:

(ima čak Yu zastavu  :smile: )

Kao modeli puno bolje izgledaju petice